Μήνυμα σφάλματος

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls στην _menu_load_objects() (γραμμή 579 του /nfs/c09/h02/mnt/127352/domains/erasmus.duth.gr/html/includes/menu.inc).

Cost of living

Housing: within the student hostel, housing and meals do not exceed 130€/month. Electrical power, heating or water supply is not charged.

Transportation: The "passo" card gives students the right for free transportation within the university campus and from the campus (only in Komotini) or the off-campus University facilities. Moreover, "passo" is a discount card for all land or maritime transportation means in Greece.

Eating out: from 5€ in a fast food, 15€ in a traditional "taverna", or 25€ in fancy restaurants.

Entertainment: Cinema 8€, coffee 3€, long drinks 7€.